Alternatīvais patēriņš – Tava iespēja dzīvot citiem, dzīvojot sev.

This post is going to be updated till 30.10.2010 [tiks labots]

Lai izprastu – kur esam, kāda ir mūsu šī brīža situācija, kas būs mūsu sabiedrotie, kas – opozīcijā, ir jāveic rūpīga iesaistīto pušu analīze [komentārs: tabula ar katras puses ieguvumiem/zaudējumiem gaidāma līdz 28.10.2010]. Tādēļ piedāvājam mūsu iesaistīto pušu un to attiecību analīzes skicējumu:

Esošie atbalstītāji:
– Pašnodarbinātie un aktīvisti, kas jau šobrīd veic alternatīvā patēriņa aktivitātes. Šīs personas var sniegt mūsu interešu aizstāvības plānam savas idejas, savu pieredzi, atbalstu kā praktisko, tā arī sociālo, protams, arī zināšanas, savukārt, mēs tiem varam piedāvāt publicitāti, nodrošināt savstarpējo komunikāciju, kā arī, protams, pieredzi
– Organizācijas (piem., zaļā dzīves veida skola un homoecos) – ieguvumi un devumi šajā gadījumā krasi neatšķiras, taču organizācijām varam piedāvāt arī iespēju piedalīties projektos, un iegūt profesionālus aktīvistus, kas var piedalīties sajos projektos.

Potenciālie atbalstītāji:
– Mediji, kuru interesēs ilglaicīgā skatījumā būs publicēt ziņas par sabiedriskā labuma veicināšanas aktivitātēm, rezultātiem. Arī fīčera stāstiem lieti noderēs mūsu uzmeklētie un sakontaktētie aktīvisti.

Oponenti:
– Veikali, ražotāji – prognozējam, ka šīs grupas pārstāvji sākotnēji varētu būt oponenti, jo mūsu plāns aicina patērētāju pirkt un tērēt apdomīgāk, mazāk. Savukārt, mēs piedāvāsim viņiem pētījuma pakalpojumu, sniedzot informāciju par sabiedrības primāri nepieciešamajām precēm un tām, no kurām patērētājs ir gatavs atteikties. Konkrētā grupa iegūs informāciju – kas ir preces un pakalpojumi, ar kurām tie var manipulēt savā tālākajā darbībā.
– Bankas – prognozējam, ka šis ir oponents, ko neizdosies “neitralizēt”, jo, aicinot cilvēkus aizņemties vien, kad tas ir patiešām nepieciešams, mēs mazinātu banku ienākumus. Tomēr, mēs aicināsim bankas fokusēties pirmkārt, uz uzņēmumu, organizāciju atbalstīšanu indivīdu vietā, otrkārt, ar atvieglojumiem atbalstīt individuālās uzņēmējdarbības uzsākšanu, tā sadarbojoties ar mūsu interešu aizstāvību un veicinot tās plānotās aktivitātes.

Visbeidzot, PĀRVALDĪBA:
– Pašvaldība – prognozējam, ka šī sadarbības partnera interesēs būs uzlabot sabiedrības labklājības līmeni, veicinot pašu indivīdu sevis nodrošināšanu ar nepieciešamo, mazinot resursu nepietiekamības problēmu. Turklāt, arī rezultāti, ko iegūsim, izpētot prioritārās preces un pakalpojumus sabiedrībā, arī pašvaldība iegūs tai tik ļoti nepieciešamo informāciju par sabiedrības interesēm. Savukārt, mums pašvaldība var piedāvāt kā finansiālo, tā arī profesionālo atbalstu, piedāvājot kontaktus un sociālu atbalstu aktivitāšu īstenošanā.

Bet atceries – DOMĀ par saviem līdzcilvēkiem, vidi sev apkārt. To, vai tiešām viss, ko Tu patērē, ir Tev nepieciešams. Un vai tiešām to nav iespējams iegūt izdevīgāk globālā skatījumā? Ja ir, – TAUPI resursus, ražo pats, veido pats, audzē pats. Neesi tikai patērētājs, esi arī radītājs. Cīnīsimies pret pasaules resursu trūkumu kopā un Tu IEGŪSI tāpat, kā sabiedrība Tev apkārt. Iegūsi drošāku, stabilāgu dzīvi. Būsi neatkarīgāks un prasmīgāks. Padomā, ietaupi un iegūsti.

Neizsīkstošu resursu – dzīves mīlestību vēlot,
DTI komanda

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: